מה רוצים מרני רהב?

מה לעזאזל רוצים כולם מרני רהב?

זה התחיל בהדס שטייף שהחליטה להביע את דעתה על מסיבת בר המצווה של הבן שלו בגלי צה"ל. זה המשיך ברענן שקד, שכתב טור חריף ב-7 ימים בנושא והסתיים במגזין G בגלובס, שפרסם כתבה "מחמיאה" על המסיבה שערך. בתווך התווסף אליהם גם אתר Ynet עם מאמר מגנה גם כן. על מה ולמה כל החגיגה? על כך שרני רהב הזמין 5000 איש, רובם סלבריטאים, פונקציונרים ובעלי ג'ובים, למסיבת בר המצווה של בנו.

אני חייב לציין שרני רהב מעולם לא היה My favourite cup of tea. איני נמנה עם חבר מרעיו או לקוחותיו. מעולם לא השתמשתי בשירותיו של האיש.יתרה מכך, מעולם לא פגשתי אותו או התחככתי איתו בקוקטייל.

אבל אני מעריך אותו. מעריך את ההצלחה שלו, את המקצועיות שלו, את היכולת שלו להשיג לקוחות, לדחוף אותם בתקשורת, לדאוג לאינטרסים שלהם וכן, גם לגזור עליהם קופון. אם רק היה יותר נחמד, פחות מתלהם, אני בטוח שהיה זוכה ליחס אחר מהתקשורת. אבל התקשורת לא אוהבת אותו. למרות שהוא אחראי לשליש מהכתבות המתפרסמות בעיתונים, העיתונאים לא סבולים אותו.

הרי על מה כולם כועסים עליו? על שהעז להגן על שרי אריסון שפיטרה 800 עובדים מבנק לאומי? על שתקף את שלי ייחימוביץ' וקרא לה "רעה"? זו הרי העבודה שלו! עבודתו היא להגן על לקוחותיו וליחצן אותם ואת זה, יודו גם שונאיו הגדולים ביותר, הוא עושה יותר טוב מכולם. אז נכון שנוח מאוד לצחוק עליו ועל התנהגותו. יכול להיות שהוא תורם לכך בעצמו. אבל מכאן ועד למתקפה חזיתית על אירוע שעשה לבנו, אליו הזמין את מכריו, הדרך עוד ארוכה. האם הוא האדם היחיד שעושה אירוע לבנו ומזמין את כל העולם? תראו לי אחד שלא חושב באירועים כאלו כיצד למנף גם את עצמו או את מקור פרנסתו.

נראה לי שההתרעמות של כל העולם ואשתו כנגד האיש אינה מכוונת דווקא אליו באופן אישי, אלא אל מה שהוא מייצג: הנהנתנות של העשירון העליון, ההתעשרות של בעלי ההון על חשבון העניים והפערים ההולכים וגדלים בין עשירים לעניים בישראל. רני רהב נתפס כנציג שלהם ועל כך הוא משלם בריבית. אבל דווקא הוא, כן דווקא הוא, הוא מהיחידים שהרוויחו את כספם ביושר ובעמל. הוא לא קיבל את כספו בירושה, הוא לא ממנכ"ל מונופול שגוזל כספים מהאזרחים, הוא לא מעסיק עובדים בתנאי מינימום והוא גם לא מפטר עובדים ושולח אותם לאבטלה. דווקא הוא לא צריך להיות זה שמותקף.

הרגישות של רני רהב משחקת כאן תפקיד, בכך אין ספק. לרענן שקד הוא ענה. גם למאמר ב-Ynet הוא שלח תגובה ואפילו לגלובס הוא הגיע עם מענה לכתבה שפורסמה נגדו. אין ספק שהצורך לענות לכולם ולהוכיח אותם פוגע בו. ועדיין, יש להוריד בפניו את הכובע. גם בגלל שהוא לא מוותר לאף אחד, למרות שהוא יודע שהוא נלחם בטחנות רוח. וגם בגלל שלמרות המתקפות הרבות עליו, הוא עדיין מצליח להישאר מס' 1 בתחומו. כנראה שבעלי ההון, בניגוד לעיתונאים, יודעים לזהות הצלחה ולהיצמד אליה. טוב, בגלל זה הם בעלי הון…

 

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

תגובות

 • יונתן  On פברואר 21, 2007 at 4:59 pm

  "האם הוא האדם היחיד שעושה אירוע לבנו ומזמין את כל העולם? תראו לי אחד שלא חושב באירועים כאלו כיצד למנף גם את עצמו או את מקור פרנסתו".
  אתה שואל ברצינות?

 • רועי  On פברואר 21, 2007 at 5:00 pm

  רני רהב הגיבור
  אני מעריץ אותו ובקרוב אתלה פוסטר שלו בחדר שלי
  רני רהב השולתתתתתתתתתתתתתת!!!!!!!!

 • אמן התענית  On פברואר 21, 2007 at 5:38 pm

  את הרהב?!
  שהרי כישרונו ומקצועניותו המאלפים, ובכך אין מחלוקת, הם בתחיבת לשונו הארוכה לאחוריהם של עשירים ו"מצליחים", מה שקרוי בלשון חז"ל "אמנות הליקלוק". אכן גם זו אומנות, ומי יודע – אולי גם אמנות, ובוודאי שהרהב הוא מקצוען ואף רב-אמן אמיתי, אלא שאני אינני שותפה להערכתך המרובה לאומנותו (אמנותו) זו. סורי.

 • אאא  On פברואר 21, 2007 at 6:39 pm

  Brown-Noseing!

 • דוד  On פברואר 21, 2007 at 6:42 pm

  לא תשמע בדרך כלל טענות נגד סטף ורטהיימר או גיל שוויד – אנשים שיש איזה מוצר בבסיס עושרם. גם לא נגד אלי הורוביץ, לולא עניין המס.

  מה מייצר רהב? התשובה בגוף השאלה.

 • רפרם  On פברואר 21, 2007 at 11:59 pm

  שגם אני לא מסמפט את לקוחותיו של האיש.
  אך ההתקפות על הבר מצווה היו מוגזמות לגמרי. כל השמנא וסלתא שהוזמנה הם הרי הלקוחות שלו (או לפחות פוטנציאלים). בזה הוא מתעסק, ביחסי ציבור.
  הוא לא בעל אימפריה של תרופות והוא גם לא מנהל בנק. הוא איש יחסי ציבור וככזה הוא מכיר הרבה אנשים ואותם אנשים מעוניינים שיכיר עוד אנשים, כדי שיעשה עבודה טובה יותר.

 • רון  On פברואר 22, 2007 at 12:34 am

  למעשה הוא עושה עבודה גרועה. לדוגמא, התגובה שלו בפרשת הפיטורין של שרי אריסון הפכה לבדיחה והצטרפה לתחושת הציבור שאריסון מנותקת לחלוטין מהבנה בסיסית של משמעותן של אותם פיטורין. אריסון ורהב נדמו שניהם באותה פרשה לאטומים שלא אכפת להם מהסבל של המפוטרים. עבודתו של רהב הייתה פשוט קטסטרופה והוכיחה על חוסר הבנה בתקשורת ובדעת קהל.

 • avi  On פברואר 22, 2007 at 3:46 am

  כנראה התכוונת לביטוי –
  MY CUP OF TEA
  באנדרסטייטמנט אנגלי, זה מספיק. וכשאומרים באופן בוטה וגלוי –
  My favourite cup of tea
  זה בהכרח מתייחס לכוס תה אמיתית.

 • מיכל כרמון  On פברואר 22, 2007 at 4:31 am

  בארץ עדיין שולטת (שולתת?) תרבות צנע. לא יפה להנות ובטח אסור שיראו אותך נהנה. צרות העין פושה וזה מתחיל בגניבת סמלי מכוניות ולכן הביקורת חוגגת בקטילת רני רהב. מצידי שיזמין את סירק דה סוליי וישכור את כל מתחם עזריאלי אם זה מכספו שלו.

 • מחטיאל, קרוב של השטן  On פברואר 22, 2007 at 9:00 am

  "אני חייב לציין שרני רהב מעולם לא היה My favourite cup of tea. איני נמנה עם חבר מרעיו או לקוחותיו. מעולם לא השתמשתי בשירותיו של האיש.יתרה מכך, מעולם לא פגשתי אותו או התחככתי איתו בקוקטייל."
  אני מצפה לאדם הראשון ברשימות אשר יספר שרני רהב הוא כן היז פייבריט קופ אוף ביר, שהוא כן נמנה עם חבר מרעיו או לקוחותיו, מעולם הוא כן השתמש ושות'.
  לא רק שיותר ממה שחושבים כאן, היו מתים שזה אכן יהיה כך, אלא שזאת גם החתירה של כל "האליטיזם" הזה בשכונת מקור ברוכין.

 • מחטיאל, קרוב של השטן  On פברואר 22, 2007 at 9:03 am

  מישהו חשב עליהם לאחרונה, כיצד עברו ועוברים מאז חייהם?
  שיקום.

 • עידן רבי  On פברואר 23, 2007 at 12:04 am

  שרי אריסון היא בעלת השליטה בבנק הפועלים. היא לא פיטרה אף עובד מבנק לאומי.

 • חנן  On פברואר 23, 2007 at 9:52 am

  אפילו טעות מביכה…מייד יתוקן

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: